Psu-Shelf-NE050-Rectifier-Loss — OCP 48V Power Shelf NE050AC48
Component Type
OCP 48V Power Shelf NE050AC48
Spec Parameter
Psu Shelf NE050 Rectifier Loss
Parameter Name
NE050AC48 Rectifier Loss at 80% Load (176A 53V)
Test Condition
at 80% load; 176A at 53V Output
Unit
W
Value
746.2
OCP_48V_Power_Shelf_NE050AC48 — spec parameter psu_shelf_ne050_rectifier_loss · parameter name NE050AC48 rectifier loss at 80% load (176A 53V) · value 746.2 · unit W · test condition At 80% load; 176A at 53V output | Rack Infrastructure Specs | Engineering Database